ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5577149
*
nr 557 7149
Spegel
tidigt 1900-tal, höjd: 115
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2008
kl 19:48:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 14:32:57
1
2.500 kr
8/12 19:32:29
2
900 kr
8/12 19:33:13
2
1.100 kr
8/12 19:33:48
2
1.300 kr
8/12 19:34:30
2
1.600 kr
8/12 19:35:23
2
1.800 kr
8/12 19:37:57
2
2.100 kr
8/12 19:40:38
2
2.300 kr
8/12 19:41:35
2
2.500 kr
8/12 19:43:07
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 557 7149
Spegel
tidigt 1900-tal, höjd: 115
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/12 14:32:57 | 1 | 2.500 kr |
8/12 19:32:29 | 2 | 900 kr |
8/12 19:33:13 | 2 | 1.100 kr |
8/12 19:33:48 | 2 | 1.300 kr |
8/12 19:34:30 | 2 | 1.600 kr |
8/12 19:35:23 | 2 | 1.800 kr |
8/12 19:37:57 | 2 | 2.100 kr |
8/12 19:40:38 | 2 | 2.300 kr |
8/12 19:41:35 | 2 | 2.500 kr |
8/12 19:43:07 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27